Poznaj nasze wszystkie lokalizacje
Zakup nowego auta z salonu - dlaczego warto zabezpieczyć jego lakier? - Auto Spa & Car Detailing Poznań

Zakup nowego auta z salonu – dlaczego warto zabezpieczyć jego lakier?

Mateusz Strzelczyk

Specjalista ds. detailingu

+ 48 723 424 008

Auto detailing cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Z salonów detailingowych najczęściej korzystają właściciele używanych, kilkuletnich samochodów, którzy dzięki odpowiednio dobranym zabiegom i precyzji detailerów mogą cieszyć się odświeżonym wyglądem pojazdu. Jednak warto pamiętać, że usługi auto detailingu kierowane są również do posiadaczy nowych samochodów. Detailing jest bowiem w stanie skutecznie zabezpieczyć nasze auto przed wieloma, niebezpiecznymi czynnikami zewnętrznymi, jednocześnie ułatwiając pielęgnację samochodu. Które zabiegi detailngowe zapewnią najlepsze zabezpieczenie powłoki lakierniczej nowego pojazdu?

Czym jest auto detailing i kiedy warto sięgnąć po takie rozwiązanie?

Lśniący lakier i nieskazitelnie czysty samochód to marzenia każdego miłośnika pojazdu. Warto jednak pamiętać, że utrzymanie auta w takim stanie wymaga niemałej pracy. Co więcej, zdecydowana większość zabiegów pielęgnacyjnych, jak mycie na myjni automatycznej czy polerowanie elementów nadwozia, jest skutecznych tylko z pozoru. Nie dają bowiem gwarancji odpowiedniego zabezpieczenia wszystkich elementów i detali w dłuższej perspektywie. Na szczęście problemy te rozwiązuje auto detailng, który gwarantuje, że nawet po kilku latach użytkowania pojazdu, samochód nie straci idealnego wyglądu. Jak to możliwe?

Otóż auto detailing to bardzo szeroka dziedzina, która zajmuje się kompleksowym czyszczeniem, myciem, polerowaniem i zabezpieczeniem nie tylko karoserii, ale również elementów wnętrza, podwozia, nadwozia, szyb, felg i pozostałych, najmniejszych nawet detali.

Auto detailing znacznie wyróżnia się na tle zwykłych zabiegów pielęgnacyjnych. Przede wszystkim tym, że do takich usług wykorzystuje się nowoczesne, odpowiednio dobrane kosmetyki samochodowe i materiały, które pozwalają na kompleksowe zabezpieczenie powierzchni auta. Co więcej, detailerzy z największą możliwą precyzją wszystkie te zabiegi wykonują ręcznie.

Zabiegi auto detailngu dla nowego auta – na jakie postawić?

Dzięki zrozumieniu, czym dokładnie zajmuje się auto detailing, wiesz już, że nie jest to usługa kierowana wyłącznie do właścicieli aut używanych. Auto detailing jest doskonałym sposobem na zabezpieczenie wszystkich walorów, które posiada samochód nowy, pochodzący prosto z salonu.

Szczególną uwagę warto zwrócić na zabezpieczenie powłoki lakierniczej nowego pojazdu. Dlaczego? Otóż jakiś czas temu, Unia Europejska wprowadziła dyrektywę, na mocy której lakiery samochodowe musiały zmienić swój skład. I choć zmiana ta z pewnością wpłynęła pozytywnie na środowisko naturalne, to na właściwości powłoki lakierniczej już niekoniecznie. Zastąpienie toulenu czy ołowiu wodą niestety znacznie obniżyło m.in. twardość lakieru. Dodatkowo, przepisy wprowadziły także nowe regulacje odnośnie grubości lakieru, która jak zapewne się domyślasz, uległa zmniejszeniu. To z kolei sprawia, że bezpieczne polerowanie powłoki lakierniczej można wykonać na aucie dwa lub maksymalnie trzy razy. Jak więc zadbać o nowe auto, by cieszyć się nieskazitelną kondycją lakieru? Auto detailing ma na to odpowiedź!

Zabezpieczenie powłoki lakierniczej nowego auta – najlepsze zabiegi autodetailngu.

Zabezpieczenie powłoki lakierniczej folią PPF

BMW x5 – formatki folii PFF przygotowane w programie do danego modelu auta

Zadaniem każdego detailera jest utrzymanie idealnej kondycji powłoki lakierniczej na jak najdłużej. Co istotne, zabezpieczenie lakieru powinno dopasować się zarówno do pojazdu, jak i do możliwości i oczekiwań właściciela auta.

Jednym z najbardziej popularnych i skutecznych zabiegów jest samoregenerująca się folia ochronna. Folia PPF zabezpieczy lakier pojazdu przed zarysowaniami, odpryskami, a nawet korozją. Dodatkowo chroni pojazd przed typowymi zagrożeniami, jak sól i zanieczyszczenia drogowe, niesprzyjające warunki atmosferyczne czy działanie chemii i kwasów.

Ogromnym atutem folli ochronnej jest także jej zdolność do samoregeneracji – folia PPF posiada zewnętrzną warstwę reagującą na ciepło, dzięki czemu pod wpływem podwyższonej temperatury otoczenia z powierzchni folii znikają wszystkie mikrozarysowania eksploatacyjne.

Zabezpieczenie powłoki lakierniczej powłoką ceramiczną

Kolejnym bardzo skutecznym rozwiązaniem są powłoki ceramiczne. To przełomowa technologia ochrony lakieru, której efektem jest uzyskanie twardej i szklistej warstwy ochronnej. Głównym zadaniem powłok ceramicznych jest oczywiście zabezpieczenie lakieru przed czynnikami atmosferycznymi, zanieczyszczeniami, uszkodzeniami mechanicznymi czy promieniowaniem UV.

Co istotne, powłoka ceramiczna tworzy na lakierze niewidoczną warstwę ochronną, która charakteryzuje się wysoką hydrofobowością – przeciwdziała więc wnikaniu zanieczyszczeń głęboko w strukturę lakieru i znacznie ułatwia proces mycia pojazdu.

Kolejnym niewątpliwym wyróżnikiem powłok ochronnych jest fakt, że podkreślają one szklistość i wydobywają głębię koloru lakieru samochodowego, dzięki czemu auto prezentuje się naprawdę niesamowicie.

Pozostałe zabiegi detailingowe dla właścicieli nowych pojazdów.

Zabezpieczenie powłoki lakierniczej jest jednym z najważniejszych, ale nie jedynym zabiegiem, jakie auto detailing proponuje dla właścicieli nowych pojazdów. Warto zwrócić również uwagę na:

  • Czyszczenie i zabezpieczenie szyb oraz innych elementów zewnętrznych – mycie szyb samochodowych to największa zmora każdego właściciela samochodu. Na szczęście dedykowane zabiegi detailingowe są w stanie nie tylko zapewnić idealną czystość szyb, ale dodatkowo ułatwić ich późniejszą pielęgnację. Powłoka ceramiczna na szyby samochodowe poprawia widoczność i bezpieczeństwo podczas jazdy – dzięki właściwościom hydrofobowym tworzy zewnętrzną powłokę odpychającą krople deszczu. Co więcej, takie rozwiązanie ogranicza przywieranie brudu czy osadzanie się szronu i lodu na szybach. Salony autodetalingu zapewniają szeroki wachlarz usług związanych z zabezpieczeniem zewnętrznych elementów auta. Oferują nie tylko profesjonalne powłoki na szyby samochodowe, ale dbają również o felgi czy elementy chromowane. Wszystko z wykorzystaniem najnowszych technologii, specjalistycznej wiedzy oraz odpowiednich narzędzi i kosmetyków samochodowych.
  • Detailingowe mycie samochodu (metodą na dwa wiadra) – warto pamiętać, że odpowiednie dbanie o samochód zaczyna się od absolutnych podstaw. Jak wspominaliśmy, o powłoki lakiernicze nowych samochodów należy dbać z należytą starannością. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku aut z salonu zawsze będzie myjnia ręczna. Jeśli nie masz czasu i nie wiesz, jakie kosmetyki będą odpowiednie dla Twojego auta, warto powierzyć je pod opiekę doświadczonych detailerów. Detailingowe mycie auta metodą na dwa wiadra gwarantuje nieskazitelną czystość oraz brak rys i uszkodzeń mechanicznych, które powstają podczas korzystania z automatycznych myjni samochodowych. Najwyższej jakości chemia samochodowa i sprawdzona metoda mycia samochodu w połączeniu ze skrupulatnością ekspertów sprawią, że Twoje auto będzie lśnić, a co najważniejsze – struktura lakieru nie zostanie naruszona w najmniejszym nawet stopniu.

Jak widzisz, auto detailing nie skupia się tylko na „odzyskiwaniu blasku”. Pamiętaj, że odpowiednia pielęgnacja i zabezpieczenie powłoki lakierniczej nowych samochodów są niesamowicie istotne. Profesjonalni detailerzy są w stanie należycie zadbać o Twój pojazd i warto z tej pomocy skorzystać – dzięki temu Twoje auto będzie nie tylko doskonale wyczyszczone, ale przede wszystkim odpowiednio przygotowane do codziennej eksploatacji. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące zabiegów detailingowych dla nowych samochodów, skontaktuj się z nami – z przyjemnością przyjrzymy się Twojemu pojazdowi i dobierzemy najlepsze rozwiązania!

Zamów kontakt z ekspertem

Przedstawimy Ci najlepsze rozwiązanie dla Twojego samochodu.

Mateusz Strzelczyk

Specjalista ds. detailingu

+48 723 424 008

    Obserwuj nas na instagramie @autospa_poznan

    Zajrzyj na nasz instagram i obserwuj nasze realizacje!