Szlifowanie i polerowanie lakieru

Jest to najbardziej zaawansowana i najbardziej efektowna metoda korekty lakieru. Matowienie inaczej szlifowanie lakieru wykonuje się przy użyciu papieru ściernego o zróżnicowanej granulacji. Dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie usunąć najgłębsze zarysowania oraz morę lakierniczą. Mora lakiernicza to potocznie zwana morka lub efekt skórki pomarańczowej. Niestety jest to wada lakiernicza, która pojawia się bardzo często na samochodach po nieprawidłowym fabrycznym malowaniu. Nawet nowe auta mogą posiadać takie wady lakiernicze, niestety to częsta przypadłość i zmora właścicieli.

Renowacja lakieru w Poznaniu – dla kogo? 

Usługa dedykowana jest właścicielom pojazdów o bardzo mocno zniszczonej powłoce lakierniczej. Powierzchnia lakieru takich aut nosi ślady licznych, widocznych zarysowań. Lakier może być matowy lub zawierać defekty takie jak mora lakiernicza. Szlifowanie lakieru to również idealna opcja dla właścicieli aut, którzy chcą pozbyć się nieestetycznych głębokich wżerów po owadach oraz ptasich odchodach. 

Matowienie lakieru to idealna opcja dla właścicieli samochodów, który są perfekcjonistami i zależy im na nienagannym wyglądzie lakieru. Efekt jest zdumiewający!

Zakres usług

 • 01

  Aplikacja piany aktywnej o neutralnym pH w celu podniesienia brudu i zanieczyszczeń z powierzchni lakieru

 • 02

  Wieloetapowe mycie nadwozia bezpieczną metodą „na dwa wiadra” przy użyciu kosmetyków o neutralnym pH

 • 03

  Mycie nadkoli, wnęk drzwiowych i felg

 • 04

  Pierwszy etap dekontaminacji powierzchni lakieru. Usunięcie zabrudzeń takich jak smoła, osad drogowy, żywica z drzew czy resztki owadów

 • 05

  Kolejny etap dekontaminacji to deironizacja lakieru przy pomocy środków do usuwania osadów metalicznych z powierzchni lakieru

 • 06

  Ostatni etap dekontaminacji to glinkowanie. Dzięki temu etapowi uzyskujemy idealną gładkość powierzchni lakieru

 • 07

  Ponowne mycie oraz osuszenie samochodu przy użyciu nadmuchu ciepłego powietrza

 • 08

  Odtłuszczenie powierzchni lakieru

 • 09

  Szlifowanie papierem ściernym o odpowiedniej granulacji 

 • 10

  Dwuetapowa korekta lakieru

 • 11

  Płukanie oraz osuszenie samochodu

 • 12

  Zalecana jest aplikacja powłoki zabezpieczającej powierzchnię lakieru

Korekta lakieru w Poznaniu

 

ZALETY SZLIFOWANIA LAKIERU  

Szlifowanie i polerowanie lakieru
Gwarancja bezpieczeństwa

Gwarantujemy, że zabieg szlifowania i polerowania lakieru jest całkowicie bezpieczny dla powłoki lakierniczej. Przed rozpoczęciem pracy lakier zostaje poddany dokładnej analizie stanu grubości i struktury. Na tej podstawie dobieramy materiały ścierne i pady. Indywidualne podejście do każdego auta, analiza potrzeb, dobór sprzętu i kosmetyków samochodowych jest gwarancją bezpieczeństwa wykonywanej usługi. 

Szlifowanie i polerowanie lakieru
Całkowite usunięcie zarysowań

Dzięki zabiegowi szlifowania i polerowania lakieru uzyskujemy na powierzchni efekt lustra. Pozbywamy się wszystkich widocznych zarysowań. Lakier zyskuje pełną szklistość, połysk i perfekcyjny wygląd, a kolor auta pożądaną głębię. Efekt końcowy zadowoli najbardziej wymagających! 

 

Szlifowanie i polerowanie lakieru
Usunięcie wżerów i utlenień lakieru

Za pomocą szlifowania możemy również usunąć wżery po owadach lub ptasich odchodach czy utlenienia lakieru, których nie udało usunąć się korektą dwuetapową. 

 


Szlifowanie i polerowanie lakieru
Usunięcie 
defektów lakierniczych

Szlifowanie lakieru to jedyny sposób na usunięcie mory lakierniczej, która pojawia się bardzo często na samochodach po nieprawidłowym malowaniu (nawet fabrycznym). Mora lakiernicza to wizualnie „skórka pomarańczy na lakierze. Jest to nierówna powierzchnia, która psuje wygląd wizualny auta. Wykonując szlifowanie i polerowanie lakieru możemy temu zaradzić. 

 

Szlifowanie i polerowanie lakieru
Efekt lustrzanego odbicia

Zabieg szlifowania i polerowania lakieru to najlepszy sposób na uzyskanie perfekcyjnego efektu wizualnego. Lakier samochodu zyskuje pełną szklistość, blask i głębie koloru. Struktura lakieru jest równomierna i mocno lśniąca. Dla uzyskania najlepszego efektu wizualnego auta oraz zabezpieczenia lakieru po zabiegu szlifowania i polerowania lakieru konieczna jest aplikacja odpowiedniej powłoki zabezpieczającej.

Czas usługi:

5-6 dni

Cena usługi:

od 2500* zł netto

*do indywidualnego ustalenia w zależności od zakresu prac i wielkości pojazdu

Formularz Kontaktowy

Chcesz zadać nam pytanie?
Interesuje Cię wycena?

Napisz do nas!


  Call Now Button